Klub Honorowy Dawcy Krwi (Nr 139) działający przy Zespole Szkół Nr 1 w Kielcach
– opiekunowie mgr inż. Beata Małysz, mgr Monika Mroczek.

Co roku pod hasłem DNIA WAMPIRA w szkole organizowany jest dzień Honorowego Dawcy Krwi. Przedsięwzięcie swym honorowym patronatem objął Pan Prezydent Miasta Kielc Wojciech Lubawski oraz Świętokrzyski Kurator Oświaty Pani Małgorzata Muzoł. Gościmy wówczas w szkole również Pana dyrektora Wydziału Edukacji i Sportu Mieczysława  Tomalę,  przedstawicieli Regionalnego Centrum Krwiodawstwa, prasę, radio, etc.

Akcji zawsze towarzyszą ważnie dodatkowe wydarzenia, typu nauka udzielana pierwszej pomocy, dyskusje, prezentacje, koncerty i prelekcje dotyczące krwiolecznictwa i transplantologii, spotkania z ludźmi, którzy byli dawcami lub biorcami organów, szpiku.

W dniu tym młodzież przebiera się za straszydła.

Co roku zgłasza się ponad sto osób do oddania krwi. Najważniejsze w akcji jest to, iż młodzież oddająca krew w szkole pierwszy raz, świadoma powagi sytuacji staje się stałymi dawcami krwi.

Klub współpracował ze Sztabem Kryzysowym Zbiórki Darów dla Powodzian (dla Sandomierza)zebrane zostały liczne dary (zabrały je dwie ciężarówki, jedna z przyczepą) , za zebraną kwotę    ok. 1500 zł zakupione zostały środki czystości. Chcąc uwrażliwić młodzież na nieszczęście innych przygotowana i przedstawiana była wzruszającą, chwytającą za serce prezentacja w czasie trwania akcji.

Klub niejednokrotnie w czasie roku szkolnego, gdy prosi o to Regionalne Centrum Krwiodawstwa apelował o oddawanie krwi, przygotowując prezentacje i koncerty, brał udział w konkursie „O Puchar Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty na najbardziej aktywną szkołę województwa świętokrzyskiego    w zakresie honorowego krwiodawstwa”.

RCK i K wielokrotnie dziękowało szkole za owocną współpracę i zaangażowanie, uczniowie oddali rekordową ilość krwi.

5 grudnia 2013 r. podczas uroczystej Gali Wolontariatu szkolny Klub Honorowego Dawcy Krwi został uhonorowany dyplomem.

Serdecznie gratulujemy!