Company Logo

 

 LISTOPADOWE ZAMYŚLENIE...

Żal że się za mało kochało
Że się myślało o sobie
Że się już nie zdążyło
Że było za późno

ks. Jan Twardowski „Żal" [fragm.]

 

                                  

Listopad, to czas wspomnień o tych, którzy od nas odeszli...


    Nadal przeżywamy głęboki ból i smutek spowodowany przedwczesną śmiercią Mirosława Węgierka, naszego Przyjaciela, Wychowawcy i Nauczyciela wychowania fizycznego. Pisząc o Nim, zachowujemy w naszej wdzięcznej pamięci wszystko to, co najlepsze.

   Mgr Mirosław Węgierek był wspaniałym wieloletnim Wychowawcą i Nauczycielem w Zespole Szkół Zawodowych nr 1
w Kielcach. Miał szczególny dar w kontaktach z młodymi ludźmi - z łatwością docierał do ich nieufnych serc i butnych umysłów. Z całą pewnością szanował wolność swoich podopiecznych, zyskując tym sympatię i oddanie młodzieży.

   Zawsze uśmiechnięty, wesoły, miał dla każdego dobre słowo. Nie potrafił przejść obojętnie obok osoby potrzebującej pomocy. Bywało, że zapominał wtedy o Sobie...

    Przez rok z wielką determinacją zmagał się z uciążliwą chorobą, ale nigdy nie wątpił w powodzenie tej heroicznej walki. Niestety, coraz częściej stawaliśmy się niemymi świadkami Jego cierpienia... Zmarł w sobotni ranek 7 września 2013 r. Odszedł, zostawiając „ślady swoich stóp”, jakąś pasję, umiłowanie, niespełnione marzenie, może niezałatwioną sprawę
i przyjaźń, która sięga poza grób. Pozostały też piękne wspomnienia i pamięć - ta przecież nigdy nie umiera!

 

 

A choć jego życia płomień zgasł,
To myśli o nim
Są przecież w nas.

        M. Czerkawska

                                                                                

W tym czasie szczególnie ciepło wspominamy także Tych, którzy odeszli w ostatnich latach: nagle zmarłego w maju 2012 r. Janusza Majcherskiego, nauczycieli emerytów: Krzysztofa Sokólskiego (zm. w 2013r.) i Jacka Pióreckiego (zm. w 2009r.) oraz nasze niezapomniane, tragicznie zmarłe w kwietniu 2005 r. Koleżanki:  Zofię Grądzką,  Halinę Biernat,  Krystynę Pastuszko  i  Bożenę Obarę.

 

Umarłych wieczność dotąd trwa, dokąd pamięcią się im płaci.

 W. Szymborska

 
Powered by Joomla!®. Designed by: top web hosting company web hosting reseller Valid XHTML and CSS.