WARSZTAT   SZKOLNY

Warsztat Szkolny w naszej szkole pełni bardzo ważną rolę w wychowaniu i kształceniu zawodowym młodzieży.

Zajęcia praktycznej nauki zawodu i praktyki zawodowej odbywają uczniowie szkoły zasadniczej i technikum na terenie Warsztatu Szkolnego i poza szkołą w zakładach produkcyjnych. Uczniowie mają możliwość pracować na różnorodnych materiałach i posługiwać się bardzo dobrymi narzędziami i sprzętem.

Murarz tynkarz uczy się:

- wykonywania zapraw murarskich, tynkarskich, mieszanek betonowych;

- wykonywania murowanych konstrukcji budowlanych;

- wykonywania tynków wewnętrznych i zewnętrznych;

- wykonywania remontów i napraw.

Stolarz uczy się:

- wykonywania wyrobów z drewna i tworzyw drewnopodobnych;

- montażu okuć stolarskich;

- wykonywania prace związane z obsługą urządzeń i maszyn stosowanych w stolarstwie.

Monter sieci instalacji i urządzeń sanitarnych uczy się:

- wykonywania robót związanych z budową sieci i montażem instalacji wodociągowych, kanalizacyjnych, itp.
- wykonywania instalacji sanitarnych i grzewczych w lokalach i domkach jednorodzinnych,
- wykonywania robót związanych z konserwacją, naprawą i modernizacją sieci komunalnych oraz instalacji sanitarnych.

Technik budownictwa uczy się wykonywania różnych robót budowlanych.

Technik technologii drewna uczy się wykonywania wyrobów z drewna i tworzyw drzewnych.

Technik architektury krajobrazu uczy się urządzania i pielęgnacji terenów zieleni.

Technik technologii odzieży uczy się kreowania i stylizacji ubiorów oraz obsługiwania maszyn i urządzeń stosowanych w procesie wytwarzania wyrobów.

Kącik pomysłów

Technik urządzeń sanitarnych uczy się wykonywania robót związanych z budową  różnego rodzaju sieci oraz wykonywania montażu instalacji.

Warsztat Szkolny poza kształceniem uczniów świadczy usługi na rzecz szkoły, instytucji państwowych i osób prywatnych, wypracowując w ten sposób środki finansowe na modernizację i podniesienie poziomu kształcenia. To powoduje, że uczniowie wykonują różnorodne prace i kształcą się wszechstronnie, np.: stolarze nie tylko wytwarzają nowe wyroby według projektów, ale także dokonują napraw i renowacji starych mebli. Klasy budowlane wykonują drobne elementy betonowe oraz prace remontowe, rozbiórkowe, malarskie  na budowach.

Młodzież ma możliwość na bieżąco poznawania nowych technologii w budownictwie, dlatego też Warsztat zaprasza przedstawicieli firm, którzy pomagają w zorganizowaniu ciekawych zajęć teoretyczno- praktycznych dla uczniów.

Mogą oni wtedy samodzielnie wykonywać poszczególne prace.

Oprócz zajęć praktycznych w Warsztacie Szkolnym młodzież technikum budownictwa, ochrony środowiska, architektury krajobrazu, drogownictwa, technologii odzieży, geodezji, urządzeń sanitarnych, technologii drewna odbywa także praktyki zawodowe w zakładach i przedsiębiorstwach zgodnie z programem praktyk.