Company Logo

 

DODATKOWE DNI WOLNE OD NAUKI W ROKU SZKOLNYM 2017/18

 

- 02 , 03.11.2017r.(czwartek i piątek po Święcie Wszystkich Świętych )

 - 10.01.2018r.       ( egzamin zawodowy model „d” )

 - 11.01.2018r.       ( egzamin zawodowy pisemny )

 - 02.05.2018r.       ( między 01- 03.05.2018r.)

 - 04.05.2018r.       ( matura: j. polski – egz. pisemny )

 - 07.05.2018r.       ( matura: matematyka – egz. pisemny )

 - 08.05.2018r.       ( matura: j. angielski – egz. pisemny )

 - 01.06.2018r.       ( piątek po Bożym Ciele )

 - 19.06.2018r.       ( egzamin zawodowy pisemny)

 

 

 

 

W dniu 12 września 2017 roku uczniowie klasy IV DM wraz z nauczycielem matematyki z p. Anną Szewczyk uczestniczyli w  XI Kieleckim Salonie Maturzystów Perspektywy 2017 w Politechnice Świętokrzyskiej.

Salon Maturzystów to miejsce gdzie matura "spotyka" się ze studiami. Podczas Salonu maturzyści uzyskali komplet informacji na temat matury z matematyki od ekspertów Okręgowych Komisji Egzaminacyjnych, jak również na temat wymagań rekrutacyjnych bezpośrednio od uczelni z całej Polski - co pozwoli im odpowiednio wcześnie zaplanować egzamin maturalny i wybrać właściwe przedmioty dodatkowe.

Nasi maturzyści wysłuchali wykładu p. Henryka Dąbrowskiego,  podczas którego zapoznali się z arkuszem maturalnym z matematyki na poziomie podstawowym z maja 2017 roku w odniesieniu do podstawy programowej i informatora maturalnego. Najczęstsze błędy popełniane przez zdających. Wysłuchali też praktycznych  porad dotyczących  sposobów skutecznej nauki i metod przygotowania się do matury.

               ,,Dobrze zaplanowana i systematyczna nauka daje szansę na sukces”.

 

 

WIELKIE CZYTANIE

 

czytan 

W dniu 02.09.2017r w VI Liceum Ogólnokształcącym odbyło się Wielkie Czytanie ,,Wesela” pod patronatem Prezydenta Rzeczpospolitej i jego żony.

Aktywny udział wzięli w tej imprezie uczniowie naszej szkoły:

Anita Gumuła klasa IVG

Natalia Kruk klasa IVG

Katarzyna Syska klasa IaB

Magdalena Buchcic II AK

Przygotowali pod kierunkiem pani profesor Doroty Sarek i pani prof. Barbary Bukowskiej ciekawą interpretację sceny 4 i 7 z aktu I.

czytan1

 

 Interpretacje scen i slajd przygotowany przez reprezentację naszej szkoły dostrzeżony został przez organizatorów i obecne na imprezie Radio Kielce, które na czołowym miejscu na stronie internetowej Radia Kielce, zamieściło właśnie zdjęcie naszych uczennic.

Brawo!!!!

 czytan2

czytan3

czytan4

czytan5

 

CHCESZ KUPIĆ PODRĘCZNIK ?

KROK 1: Przyjdź 12 września 2017r.

               we wtorek o godz. 10 45

                  na giełdę podręczników – hol

               na parterze przy sali nr 14.

KROK 2: Zabierz ze sobą kasę!

               na zakup podręczników J

( TY już wiesz co najlepiej Rodzicom powiedzieć )

 

CHCESZ SPRZEDAĆ PODRĘCZNIK NA GIEŁDZIE PODRĘCZNIKÓW?

KROK 1: Zastanów się jaki podręcznik chcesz

               sprzedać, usuń z podręcznika notatki i          

               zabrudzenia, wyznacz cenę.

KROK 2: Dostarcz podręczniki do wychowawcy

               klasy, który przekaże podręczniki

               osobom wyznaczonym do ich sprzedaży.

KROK 3: W dniu giełdy trzymaj kciuki, żeby się

               sprzedały, a po transakcji odbierz

               pieniądze od przedstawiciela klasy.

 

                                           SAMORZĄD UCZNIOWSKI

 

KOMUNIKAT

Drodzy Wychowawcy Klas !

         W dniu 12 września 2017 r. /wtorek/ odbędzie się w naszej szkole GIEŁDA PODRĘCZNIKÓW. Zwracamy się z prośbą do Wychowawców Klas o wyznaczenie czterech osób odpowiedzialnych za zebranie i opisanie podręczników. Proponujemy, aby podręczniki były opisane ołówkiem na pierwszej stronie okładki według wzoru: cena ………………..

imię i nazwisko właściciela książki ……………………..

klasa…………………

W dniu GIEŁDY PODRĘCZNIKÓW długa przerwa zostanie wydłużona od godz.10 45 do 11 15 .

Uczniowie wyznaczeni przez wychowawcę:

- zbierają i opisują

- przygotowują listę zbiorczą właścicieli podręczników, którzy je

- w dniu giełdy przygotowują swoje stanowisko sprzedaży podręczników od godziny 10 00 /zbiórka na świetlicy/.

Zebranie informacyjne dla osób wyznaczonych przez wychowawcę odbędzie się w najbliższy piątek dnia 8 września 2017r. na długiej przerwie w świetlicy szkolnej.

                                                          SAMORZĄD UCZNIOWSKI

 
 
 INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO 2017/2018

 

Dnia 04 września 2017r. Pani Dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych Nr 1 w Kielcach, mgr inż. Monika Biskup, uroczyście zainaugurowała rok szkolny 2017/2018. Po odśpiewaniu hymnu państwowego Pani Dyrektor serdecznie powitała wszystkich nauczycieli i uczniów oraz przedstawiła kierownictwo Szkoły - Wicedyrektorów: Panią mgr inż. Beatę Małysz oraz Pana mgra inż. Czesława Sadowskiego, a także Kierownika Warsztatu Szkolnego, Pana Jerzego Bąka i Pedagoga Szkolnego, Panią mgr Edytę Pedrycz. Pani Dyrektor w swojej przemowie nadmieniła, że to szczególny czas dla pierwszoklasistów, którzy zdecydowali się kontynuować naukę na różnych kierunkach w technikum i szkole zasadniczej. Zapewniła, iż uczniowie oprócz wiedzy zdobędą też cenne umiejętności i wartości. Pani Dyrektor podkreśliła, jak ważne jest budowanie własnej przyszłości przez pracę i życzyła wszystkim wielu sukcesów.

Po części oficjalnej uczniowie udali się na spotkania z wychowawcami. Drodzy Uczniowie! Podpisujemy się pod słowami Pani Dyrektor obiema rękami i składamy Wam najlepsze życzenia, by ten rok okazał się dla Was przyjemnym doświadczeniem. Pewien słynny kompozytor wyznał, że „uczenie się jest jak wiosłowanie pod prąd: gdy tylko się zaprzestanie - człowiek się cofa”. „Wiosłujcie”więc, co sił!:)

                                                                                 Z pozdrowieniami Samorząd Szkolny

 

 

 

 

 

KONKURS

 

„Lato w obiektywie”

 

Ogłaszamy konkurs na zdjęcia z wakacji.

 

Sfotografuj ciekawe krajobrazy, obiekty architektury, barwne rośliny, zwierzęta, itp.

 

Przyjmujemy:

- trzy zdjęcia formatu pocztówkowego, na matowym papierze.

 

Zdjęcia podpisane imieniem i nazwiskiem oraz klasą , prosimy dostarczyć organizatorkom do 30 września 2017r. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone do 13 października 2017r.

 

 

Organizatorki: Łucja Gładka, Dominika Mijas-Musiał

 

 

 

Dnia 19.06.2017

 

doc07016420170620102203

 

 Dnia 23.05.2017

KONKURS WIEDZY O WAPNIE

 

We wtorek 23.05.2017r. w Zespole Szkół Zawodowych nr 1 odbyła się XII edycja prestiżowego Konkursu Wiedzy o Wapnie o Stypendium Prezesa Zarządu Trzuskawica S.A.. Konkurs ten ma szczególną wartość dla Szkoły, gdyż przez te wszystkie lata jego organizacją i przebiegiem zajmowała się Pani Wicedyrektor Zdzisława Stojek, która po długiej i ciężkiej chorobie zmarła, pozostawiając po sobie piękną ideę rozwijania u młodzieży budowlanych zainteresowań. Konkurs ze względu na wysokie roczne stypendia i inne cenne nagrody każdego roku przyciąga blisko 100 najbardziej ambitnych uczniów. Udział w konkursie uzależniony jest od wyników w nauce, dlatego uczniowie pracują cały rok, by móc stanąć w szranki z najlepszymi. Wcześniej odpowiednio przygotowują się pod czujnym okiem nauczycieli przedmiotów zawodowych i korzystają z fachowej literatury. W tym roku zwyciężył Dawid Poddębniak z klasy IIIaB i to jemu Pan Janusz Miłuch - Prezes Zarządu Trzuskawica S.A. ufundował roczne stypendium na łączną kwotę 3,5 tyś. złotych. Drugie miejsce zajął Bartłomiej Kasza z IIIab, otrzymując nagrodę w wysokości 2,5 tyś. złotych. Na podium stanął też Maciej Tolak z klasy IIIbB i z dumą przyjął 1,5 tyś. złotych za zajęcie trzeciego miejsca. Oprócz nagród pieniężnych były też wysokiej wartości nagrody rzeczowe, które z rąk Pana Prezesa i Pana Andrzeja Piwowarskiego - Dyrektora Trzuskawica S.A. odebrało wielu pozostałych uczestników Konkursu.

 

   Wszystkim nagrodzonym gratulujemy sukcesu i życzymy, by nadal rozwijali w sobie zapał do nauki, sięgając po kolejne trofea!:)

 

W części artystycznej imprezy wystąpił nowo powstały zespół wokalny i kabaret pod kierunkiem Pana Piotra Gorzelaka ze specjalnym programem, w którym zawarto kluczowe na tę okoliczność słowa: wapno i budowanie. Było przyjemnie i radośnie!

 

Składamy serdeczne podziękowania Fundatorom stypendium i nagród: Panu Januszowi Miłuchowi - Prezesowi Zarządu Trzuskawica S.A. i Panu Andrzejowi Piwowarskiemu – Dyrektorowi Trzuskawica S.A. oraz Pani Irenie Surmie, która z ramienia Firmy od lat zaangażowana jest w organizację Konkursu. Wdzięczni jesteśmy za zainteresowanie naszą Szkołą i wspieranie zdolnej młodzieży w rozwijaniu budowlanych pasji.

 

 

 

 Szanowni Państwo! Zapraszamy na Dzień Otwartej Szkoły do Zespołu Szkół Zawodowych Nr 1 w Kielcach ul. Zgoda 31 dnia 26 kwietnia 2017r. o godz. 10.00.W programie wizyty porady zawodoznawcze, przedstawienie teatralne pt.,,Ożenek" N. Gogola, quiz o roślinach i rozdawanie roślin. Pozdrawiamy i czekamy na przybycie. Ze względów organizacyjnych prosimy o potwierdzenie Państwa wizyty do dnia 24 kwietnia 2017r. po nr telefonu 41-36-76-181 lub 41-36-76-832

 

Dnia 10.12.2016

 

   W dniach 10-11 grudnia 2016r. w Auchan przy ul. Radomskiej wolontariusze z Technikum nr 1 w ZSZ nr 1 w Kielcach aktywnie włączyli się w akcję rekrutacyjną na rzecz Fundacji DKMS, której celem jest walka z białaczką i nowotworami krwi. Zanim uczniowie wyruszyli z pomocą w odnalezieniu genetycznego bliźniaka, m.in. dla dwuletniej Karolinki, wzięli udział w szkolnej prelekcji na temat powstania Fundacji, jej celu i obecnego zasięgu. Ponadto, korzystając z prezentacji multimedialnej DKMS, zdobyli wiedzę merytoryczną o metodach pobierania szpiku oraz jego wykorzystaniu. Stało się oczywiste, że 5% realnych dawców w Polsce w ciągu dziesięciu lat to stanowczo za mało, bo co godzinę u kolejnej osoby stwierdza się nowotwór krwi! Wolontariusze z wielkim zaangażowaniem i determinacją zachęcali odwiedzających Auchan do zgłoszenia się do rejestru dawców szpiku. Udało się zrekrutować rekordowe 103 osoby! W ciągu dwóch dni młodzież szkolna oraz opiekunowie doświadczyli wyjątkowej atmosfery: życzliwości, empatii, zrozumienia, uśmiechu i uznania ze strony przechodniów oraz koordynatorki DKMS w Kielcach, Pani Ewy Kowalskiej. Wiele osób dopytywało wolontariuszy, jaką szkołę reprezentują… Teraz uczniowie zgodnie przyznają, że chcą powtórzyć akcję wśród kolegów i koleżanek z Budowlanki, bo nie ma nic bardziej cennego niż dar życia:)

Oto wolontariusze, którzy wzięli czynny udział w akcji DKMS: Katarzyna Karwowska, Alicja Wójcik, Dominika Rowińska, Joanna Iwan, Roksana Dłużniak, Adrian Kowalski, Magdalena Wychowaniec, Karolina Sochacz, Bartosz Cecot, Maciej Kubicki, Klaudia Maj, Dominika Jarząbek, Dawid Żółciński, Mateusz Łukasiewicz, Katarzyna Rolle, Bartosz Cędrowicz, Daniel Kuzka, Hubert Bakalarz, Natalia Adach, Katarzyna Łyżwa, Izabela Kupczyk, Daria Kowalska, Dominika Pałka oraz mgr Edyta Pedrycz i mgr Elżbieta Pozłótka. Brawo, Kochani!

   Pani mgr Iza Ciosk, dzielnie wspierająca akcję DKMS w szkole, jest autorką najnowszego hasła na tę okoliczność:

                                BUDOWLANKA SZPIKU FANKA!!!

 

 


 

Dnia 14.11.2016

 

 

Tydzień przedsiębiorczości

 

ŚWIATOWY TYDZIEŃ PRZEDSIĘBIORCZOŚCI.

W dniach 14-18 listopada 2016r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w obchodach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości. W ramach programu „Otwarta firma” odbyły się spotkania z przedstawicielami firm i instytucji. Ideą programu jest wspieranie przedsiębiorczych postaw i inicjatyw młodych ludzi poprzez stworzenie możliwości bezpośrednich kontaktów z przedsiębiorcami.

W dniu 14 listopada uczniowie klasy IVaB uczestniczyli w grze edukacyjnej „Chłopska szkoła biznesu”. Zajęcia prowadziły pracownice Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej przy Wojewódzkim Urzędzie Pracy w Kielcach.

Odbyły się również zajęcia warsztatowe przygotowujące do rozmowy kwalifikacyjnej, w których udział wzięli uczniowie klasy III Zasadniczej Szkoły Zawodowej.

 

W dniu 15 listopada uczniowie klas IV zapoznali się z aktualną sytuacją na rynku pracy w naszym województwie. Zajęcia prowadziły przedstawicielki Urzędu Statystycznego w Kielcach.

 

 

Na końcu spotkania uczniowie rozwiązywali krótki test i otrzymali drobne upominki.

W środę 16 listopada gościliśmy Miejskiego Rzecznika Konsumentów –Pana Dariusza Pyka, który zapoznał uczniów klas II Technikum z prawami konsumenta.

 

Uczniowie najbardziej zainteresowani byli sprzedażą internetową i prawem konsumenta do reklamacji towarów.

 

16 listopada 5-osobowa grupa uczniów klasy IVG wzięła udział w grze miejskiej „Taxmania- pociąg do biznesu” zorganizowanej przez Biuro Rachunkowe „BIUREX” s.c. w Kielcach. W skład grupy weszli:

 

- Karol Sęk

 

- Michał Mazur

 

- Damian Żal

 

- Norbert Szafarczyk

 

- Bartłomiej Kołodziejczyk

Uczestnicy kieleckiej gry miejskiej odwiedzili wiele instytucji, mi.in. Wojewódzki Urząd Pracy, Drugi Urząd Skarbowy oraz firmy: Dom Kredytowy NOTUS S.A., Agencję Pracy Tymczasowej CRAFTS sp.z o.o. Zdobywali wiedzę z zakresu zarządzania firmą, sporządzania biznesplanu, zakładania własnej firmy i rozwiązywali zadania związane z prowadzeniem działalności gospodarczej. Po całodniowych zmaganiach nasi uczniowie zajęli II miejsce.

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości w naszej szkole zakończyła wizyta inspektorów pracy z Państwowej Inspekcji Pracy w Kielcach w dniu 17 listopada. W spotkaniu na temat prawa pracy i zasad bhp udział wzięli uczniowie klas IV Technikum.

Uczniowie biorący udział w konkursie otrzymali nagrody i upominki.

 

W Światowym Tygodniu Przedsiębiorczości w naszej szkole uczestniczyło około 300 uczniów. Nasi goście – pracownicy instytucji i firm otrzymali dyplomy i podziękowania za zaangażowanie w przedsiębiorczą edukację młodych ludzi. Również nasza szkoła otrzymała dyplom od Fundacji Młodzieżowej Przedsiębiorczości za organizację programu „Otwarta firma” w 2016r.

 

Organizatorem Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości w ZSZ nr1 w Kielcach była Urszula Mendak – nauczyciel przedsiębiorczości.

 

 Dnia 08.06.2016

 

odbył sie konkurs z języka angielskiego dla klas I-szych - " check yourself". Uczniowie musieli wykazać się wiedzą z zakresu gramatyki języka angielskiego słownictwa, wyrażeń idiomatycznych. Konkurs nadzorowały mgr Magdalena Snopek i mgr Aleksandra Cudzik.

Wyniki konkursu:

I miejsce - Natalia Dudek kl. I AK

II miejsce - Patryk Pietrala kl. I G

III miejsce - Marta Piotrowicz kl. I G

Wyróżnienia:

1. Wiktoria Pawłowska kl I AK

2. Sebastian Karcz kl. I AK

3. Szymon Orzeł kl. I San

Dnia 29.04.2016

Dnia 29.04.2016r. uroczyście pożegnaliśmy ucznów klas maturalnych. Znakomitą uroczystość przygotował samorząd uczniowski pod kierunkiem opiekunów mgr inż Moniki Biskup, mgr Moniki Mroczek, mgr inż Beaty Małysz oraz mgr inż Piotra Gorzelaka. Wszystkim absolwentom naszej szkoły życzymy powodzenia na egzaminach maturalnych.

Dnia 18.03.2016

W dniu 18 marca 2016r. w ZSZ Nr 1 odbył się Dzień Otwartej Szkoły na który licznie przybyli gimnazjaliści. Mieli okazję zapoznać się z możliwościami kształcenia zawodowego w naszej szkole. Odwiedzili pracownie lekcyjne, podziwiali ciekawe wystawy ,  wykonali sobie testy orientacji zawodowej.

 

Dnia 14.12.2015

AKCJA SZLACHETNA PACZKA 2015

 

   2015 rok to XV edycja ogólnopolskiej akcji Szlachetna Paczka.10 000 wolontariuszy odwiedziło 20 700 rodzin. Paczki przygotowało ponad 700 000 darczyńców, wśród nich byliśmy także MY- uczniowie „ Budowlanki”.

 

   W tym roku po raz 6-ty wzięliśmy udział w akcji Szlachetna Paczka. Przygotowaliśmy prezenty dla pani Kasi i jej dwóch synów, których wychowuje sama. Chłopcy mają 9 i 12 lat , interesują się piłką nożną .Mama jest z nich bardzo dumna i stara się zapewnić synom jak najlepsze warunki rozwoju. Niestety boryka się z wieloma trudnościami, ponieważ nie ma pracy. Rodzina najbardziej potrzebowała żywności, środków czystości, odzieży dla chłopców, pościeli i wersalki.

 

   W akcję zaangażowało się wielu uczniów zespołu Szkół Zawodowych nr1, którzy przynieśli produkty żywnościowe, przybory szkolne, odzież, słodycze dla chłopców. Zorganizowaliśmy także zbiórkę pieniędzy ,które przeznaczyliśmy na zakup odkurzacza , pościeli i wersalki. Paczkę przygotowały następujące klasy :IG, IbB, IIG, IIIG, IIAK, IVAK, II Bb, IV bB, III AK, Imur/st,III San. Dziękujemy Pani Dyrektor i Nauczycielom za wsparcie tej akcji i za przekazane dary. Szczególną wdzięczność pragniemy wyrazić grupie absolwentów naszej szkoły, którzy już po raz kolejny włączyli się do naszej akcji.

 

   W sobotę rano, 12.12.2015 grupa chłopców z naszej szkoły zawiozła paczkę (25 pudeł) do magazynu, który mieścił się w Liceum CK Norwida w Kielcach. Nieco później uczeń klasy IVbB przywiózł wersalkę i przekazał ją wolontariuszce, opiekującej się rodziną. Wtedy można było już dostarczyć rodzinie wszystkie prezenty.

 

Pani Kasia i jej synowie byli bardzo wzruszeni i zaskoczeni wielkością otrzymanej pomocy. Wolontariuszka , która opiekowała się rodziną przekazała nam laurkę i świąteczną kartkę , którą wykonali dla nas chłopcy, chcąc w ten sposób wyrazić swoją wdzięczność.

 

Pamiętajcie WARTO POMAGAĆ. Wszystkim zaangażowanym w szkolną akcję Szlachetna Paczka dziękujemy! Liczymy na was także za rok!

 

 

Dnia 06.10.2015  

Pogłębianie i upowszechnianie wiedzy o zbrodniach hitlerowskich popełnionych na terenie Rzeczypospolitej Polskiej w czasie II wojny światowej, w szczególności wobec dzieci i młodzieży pochodzenia żydowskiego to stały element programu kształcenia obywatelskiego młodzieży w ZSZ nr 1 w Kielcach. Dlatego też 6 października 2015r. na zaproszenie Pani mgr Grażyny Pietrzyk do szkoły przybyły obecne w Kielcach Panie: Joanna Sobolewska-Pyz oraz Jadwiga Gałązka, które w trakcie rozmowy z uczniami uświadamiały, jak ważne jest dziś potępianie przejawów nietolerancji i antysemityzmu. Uczniowie ZSZ nr 1 z zainteresowaniem wysłuchali poruszających wspomnień przybyłych gości. Wcześniej też przygotowali liczne plakaty i dekoracje do motta: „Pomagać innym to najpiękniejszy trud dla człowieka”.

 

Celem spotkania było nawiązanie do tematu otwartej w październiku w Instytucie Jana Karskiego w Kielcach wystawy. „Moi żydowscy rodzice, moi polscy rodzice" – to tytuł ekspozycji powstałej z inicjatywy Joanny Sobolewskiej-Pyz, przewodniczącej Stowarzyszenia „Dzieci Holocaustu". Stowarzyszenie to skupia osoby ocalone z Zagłady, które ze względu na żydowskie pochodzenie były skazane przez niemieckiego okupanta na eksterminację i z tego powodu przebywały w gettach, obozach koncentracyjnych, obozach zagłady lub zmuszone były do ukrywania swojej tożsamości. Poprzez fotografie i komentarze wystawa przypomina wzruszające historie żydowskich dzieci, które trafiały pod opiekę odważnych Polaków - ci uznali je za swoje córki i własnych synów. W Polsce z Zagłady ocalało około 5 tysięcy z blisko miliona żydowskich dzieci!

 Dnia 24.09.2015

    W Zespole Szkół Zawodowych nr 1 podejmuje się liczne działania edukacyjne mające na celu ochronę zdrowia i życia. I tak 24 września 2015r. odbyła się ważna debata pod hasłem: „Dopalacze kradną życie”, która pozwoliła obalić słodkie kłamstwa i też obnażyć gorzką prawdę o substancjach psychoaktywnych. Problem sięgania po dopalacze dotyka w coraz większym stopniu szkolną młodzież. Wychodząc naprzeciw zjawisku, Pani mgr Edyta Pedrycz, szkolny pedagog, przy współpracy z Komendą Miejską Policji oraz kierownictwem IV Komisariatu Policji w Kielcach zorganizowała spotkanie, w trakcie którego uczniowie zdobyli gruntowną wiedzę na temat szkodliwości dopalaczy i otrzymali instruktaż, jak reagować oraz gdzie szukać pomocy w razie uzależnienia. Jednak największe wrażenie na słuchaczach wywarły wzruszające opowieści podopiecznych Ośrodka Leczenia Uzależnień „San Damiano” w Chęcinach. Nauczyciele i uczniowie nie ukrywali łez...Na koniec padały zapytania, życzenia i same dobre słowa. Wszyscy przyznali, że taka rozmowa była potrzebna!

W naszej szkole w porę reaguje się na wszelkie aspołeczne zachowania i udziela natychmiastowej pomocy. Tu nie ma przyzwolenia na przemoc, używki i ignorancję. Każdy, kto ceni bezpieczeństwo i solidną edukację, jest mile widziany w ZSZ nr 1, do którego serdecznie zapraszamy!

Dnia 15.05.2015

 Konkurs wiedzy o wapnie. Konkurs został przeprowadzony dnia 15 maja 2015 roku na terenie Zespołu Szkół Zawodowych Nr 1 w Kielcach na ul. Zgoda 31. Rozpoczął się o godzinie 900. Udział w nim wzięło 90 uczniów szkoły. Testy konkursowe zostały dostarczone punktualnie przez Przedstawicieli Zakładu „Trzuskawica Spółka Akcyjna” w zaplombowanym opakowaniu. W celu utajnienia danych osobowych uczestników, na pierwszej stronie wpisywali tylko swoje godła odpowiadające numerowi wpisanemu na kopercie. W kopertach znajdowała się kartka, na której uczestnicy wpisywali swoje dane i następnie ją zaklejali.

Czas rozwiązywania testu wynosił 60 minut. O godzinie 1000 uczestnicy konkursu oddali prace komisji, po czym udali się do świetlicy, gdzie mogli skorzystać z poczęstunku. Nadzór w świetlicy sprawowały panie: mgr Anetta Myśliwska i mgr Monika Mroczek. W tym czasie prace uczniów sprawdzała komisja w składzie:

 1. mgr inż. Zdzisława Stojek
 2. mgr inż. Daria Kawulska-Solarz
 3. mgr inż. Monika Biskup
 4. mgr inż. Joanna Koriat
 5. mgr Magdalena Bińkowska
 6. mgr Edyta Pedrycz
 7. mgr inż. Iwona Frydel
 8. mgr inż. Beata Małysz

Nadzór nad prawidłowością przebiegu konkursu sprawowali przedstawiciele ZPW „Trzuskawica” S.A.:

 1. mgr Irena Surma
 2. mgr Dariusz Przybysz

Po sprawdzeniu testów i ustaleniu kolejności odbyło się odtajnienie danych, a następnie uroczyste ogłoszenie nazwisk zwycięzców i osób nagrodzonych oraz wręczenie nagród przez Prezesa Zarządu    z „Trzuskawica Spółka Akcyjna” – pana Michała Jankowskiego. Zgodnie z uzyskanymi wynikami stypendia zdobyli:

 1. I  miejsce – Paweł Siadul       – klasa III bB (stypendium 350 zł miesięcznie)
 2. II miejsce – Maciej Tolak       – klasa  I bB  (stypendium 250 zł miesięcznie)
 3. III miejsce – Bartłomiej Kasza – klasa I aB (stypendium 150 zł miesięcznie).

Wymienionym na liście nagrodzonych (załącznik z podpisami) zdobywcom miejsc od 1 do 31 zostały przyznane nagrody rzeczowe i dyplomy.

Na tym konkurs zakończono.

 

 

W dniu 19.03.2015

 

Dnia 19 marca 2015 w szkole po raz dziewiąty została zorganizowana    i przeprowadzona akcja oddawania krwi oraz rejestracji osób chętnych do oddania szpiku - „WAMPIRIADA”.

Uczestniczyło w przedsięwzięciu 115 uczniów. 65 osób zostało zakwalifikowanych do oddania krwi, w sumie Centrum Krwiodawstwa pobrało 29,25 litrów.
Poniżej opis działalności Klubu Honorowego Dawcy Krwi ( działamy pod numerem 139).

 

Nasza działalność rozpoczęła, gdy jeden z naszych uczniów uległ wypadkowi i pilnie potrzebna była krew.

 

Widząc zaangażowanie młodzieży i zdając sobie sprawę z problemów związanych z brakiem krwi postanowiliśmy przypominać i pokazywać nowo napływającym uczniom o tym, jak ważne jest czynne uczestnictwo w klubie.

 

I tak od dziewięciu lat   raz do roku organizujemy w szkole DZIEŃ WAMPIRA, to znaczy zapraszamy do naszej placówki przedstawicieli Centrum Krwiodawstwa, młodzież zgłasza się do punktu pobrań oddając krew. Przedsięwzięciu zawsze towarzyszą dodatkowe akcje:

-uczyliśmy pierwszej pomocy,

-zbieraliśmy pieniądze na WOŚP, Górę Grosza, na leczenie sparaliżowanego ucznia, o którym była już mowa,

-tworzyliśmy ścianę miłości na walentynki,

-świętujemy mikołajki - z akcją „Czapka Świętego Mikołaja”, gdzie za zebrane fundusze kupujemy upominki dla Dzieci z domów dziecka,

-wspieraliśmy powodzian ( ze szkoły wyjechały dwie ciężarówki darów ),

- organizowaliśmy spotkania , na których osoby po przeszczepy narządów dzieliły się z uczniami swoimi doświadczeniami,

-organizowaliśmy spotkania, na których przekazywano nam wiedzę dotyczącą przeszczepów szpiku, organów,

-osoby, które przeżyły przeszczep dzieliły się z nami swoimi doświadczeniami,

-uczymy udzielania pierwszej pomocy, w naszej szkole działa szkolna Grupa Ratownicza,

-apelujemy o oddawanie krwi, organizując heppeningi , gdy pilnie jej brakuje a Centrum Krwiodawstwa zwraca się do nas o pomoc,

-promowaliśmy akcje typu RUCH TO ZDROWIE, ZDROWE ODŻYWIANIE,

-graliśmy koncerty ( zespół zdał w zeszłym roku maturę, nie wiem kto zagra w tym roku),

- przestrzegaliśmy i uświadamialiśmy pokazując i ucząc powagę spraw związanych z bezpieczeństwem na drodze,

-bierzemy również udział w konkursie o Puchar Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty na najbardziej aktywną szkołę województwa świętokrzyskiego w zakresie honorowego krwiodawstwa”, organizowanym w okresie letnim, gdzie zawsze zajmujemy wysokie miejsce,

 

Takie akcje bardzo pozwalają pokonać strach z oddawaniem krwi, jednoczą młodzież, W SZKOLE POGŁĘBIA SIĘ ATMOSFERA ŻYCZLIWOŚCI I SOLIDARNOŚCI.

 

Nie bez znaczenia jest fakt, że nasze przedsięwzięcie swoim honorowym patronatem objęła Pani Kurator i Pan Prezydent Miasta. Zawsze gościmy także Pana dyrektora Wydziału Edukacji i Sportu Mieczysława Tomalę, który         oddaje honorowo krew w murach naszej placówki. Tak znakomici Goście dodają prestiżu akcjom i tym samym zwracają uwagę wielu osób na tą ważną pomoc innym. Młodzież wysoko ceni wsparcie naszych akcji.

 

Nasza praca to oczywiście nie tylko ten DZIEŃ WAMPIRA, do którego się solidnie przygotowujemy, to także ciągłe heppeningi, koncerty, wyświetlane na korytarzach prezentacje nawołujące do oddawania krwi, uświadamiające sprawy związane z krwiolecznictwem i świadomej pomocy innym.

 

- Centrum Krwiodawstwa podaje, że dzięki naszym akcjom zebrana została rekordowa ilość litrów krwi.

Co roku w DNIU WAMPIRA zgłasza się do oddania krwi ponad 100 osób. Ale chyba najważniejsze w tym wszystkim jest to, że wielu naszych uczniów – uświadomionych powagą tematu opuszczając szkołę ( a honorowymi dawcami z racji wieku są z reguły maturzyści ) zostają stałymi honorowymi dawcami, dużo osób zgłasza się jako potencjalni dawcy szpiku oraz zaraża naszymi ideami innych.


 

W dniu 03.01.2015

ZSZ nr 1 w Kielcach nawiązał współpracę z firmą ATLAS od stycznia 2015.

W dniach 17.11.2014 - 21.11.2014

obchodziliśmy Światowy Tydzień Przedsiębiorczości. W ramach programu „Otwarta firma” zajęcia prowadzili przedstawiciele lokalnych instytucji i firm wspierających młodych przedsiębiorców i pracowników: Centrum informacji i Planowania Kariery Zawodowej przy Wojewódzkim Urzędzie Pracy, Państwowej Inspekcji Pracy, Biura Rachunkowego „ Biurex”, Urzędu Statystycznego oraz Świętokrzyskiego Związku Pracodawców Prywatnych „Lewiatan”.

Wszystkie spotkania zorganizowały nauczycielki przedmiotów ekonomicznych – Urszula Mendak i Krystyna Lis.

 

Dnia 22.10.2014

w Zespole Szkół Zawodowych Nr 1 w Kielcach pod Patronatem Miejskiego Zespołu Poradni Psychologiczno - Pedagogicznych w Kielcach w ramach OGÓLNOPOLSKIEGO TYGODNIA KARIERY ZAWODOWEJ pt. ,,Jak zaprzyjaźnić się z rynkiem pracy" odbyła się Giełda Szkół Ponadgimnazjalnych dla Gimnazjalistów. Nasze spotkanie zawodoznawcze i prezentacje kierunków kształcenia kieleckich Szkół Zawodowych: Techników, Zasadniczych Szkół Zawodowych i Liceów Ogólnokształcących cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem wśród uczniów kieleckich szkół gimnazjalnych o czym świadczy wysoka frekwencja ponad 250 gimnazjalistów. Wszystkim uczestnikom i osobom zaangażowanym w realizację tego przedsięwzięcia bardzo serdecznie dziękujemy.

Dnia 17.10.2014

ogłoszenie o wyniku naboru na wolne stanowisko urzędnicze specjalisty ds. ekonomicznych w Zespole Szkół Zawodowych nr 1 w Kielcach.

 

Dnia 08.10 2014

uczniowie naszej szkoły brali udział w spotkaniu w Galerii Korona gdzie w symbolicznym namiocie wolontariusze z Jerozolimy i Tel Awiwu przedstawili historie kieleckich Żydów którzy opuścili Kielce po II wojnie Światowej.

Szkołę w międzynarodowym projekcie reprezentowały mgr Grażyna Pietrzyk i mgr Aleksandra Cudzik oraz młodzież z klasy III G.
Powered by Joomla!®. Designed by: top web hosting company web hosting reseller Valid XHTML and CSS.